İngiltere’de Ankara Anlaşması Vizesi ile Eczacılık Yapmak


Eklenme Tarihi: 2021-06-24 10:49:09

İşinizi serbest meslek sahibi olarak yapmak ve gerekli diğer kriterleri de sağlamak şartlarıyla Ankara Anlaşması Vizesi’ne başvurabilir ve İngiltere’de yasal olan her tür işi yapabilirsiniz.

İngiltere’de Ankara Anlaşması Vizesi ile Eczacılık Yapmak

İngiltere'de, serbest meslek sahibi  olarak iş kurmak veya kurulu olan bir işe ortak olmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere'ye gelerek çalışabilirler. Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere vizesi alan kişiler kesinlikle çalışan/işçi olarak çalışamazlar. Bu hususa çok dikkat edilmelidir. Aksi takdirde vize uzatma başvurusunda bulunulduğunda uzatma verilmeyebileceği gibi sınır dışı edilme kararı ile de karşılaşılabilir. Buna ek olarak, başvuru sahipleri başvurularında hangi işi yapacaklarını beyan etmişlerse yalnızca o işi yapabilirler. Yani eczacılık yapacağını belirten bir başvuru sahibi İngiltere’de serbest meslek sahibi olarak bu işi icra etmelidir.

İngiltere’de Ankara Antlaşması Vizesi ile eczacılık işini yapmak için her başvuru sahibinin karşılaması zorunlu olanşartlar bulunmamaktadır. Yalnızca başvuru sahibinin söylediği işi yapıp yapamayacağı hususuna bakılmaktadır. Yani yeterlilik şartları yapılacak işin gereklerine göre belirlenir.

Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de iş kurmak için mesleki yeterlilik, İngilizce dil bilgisi, sermaye gibi kriterlerini sağlamak gerekir. yeterliliği sağlamak için İngiltere’de UK NARIC adlı kurumun denklik verdiği bir üniversite diplomasına sahip olmanız durumunda eczacılık işini yapmak üzere bu İngiltere vizesine başvuru yapabilirsiniz. Sermaye şartını sağlamak üzere ev kirası, yemek vb. temel masraflar ile eczane açabilecek ve ilaç ve araç gereçleri temin edebilecek düzeyde bir sermayeye sahip olunması yeterli olacaktır. İngilizce şartı için ise iyi seviyede İngilizce bildiğinizi IELTS sınav belgesi ile gösterebilirsiniz.

Eczacılık işini icra etmek üzere yaptığınız Ankara Anlaşması Vizesi başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde size bu işi kurabilmeniz için 1 yıllık vize verilir. Bu süre içinde İngiltere'de serbest meslek sahibi olarak yapacağınız eczacılık işini yapmaya başlamanız ve bu işten kar elde edebilmeniz gerekir. 1 sene boyunca en azından temel masraflarınızı karşılayabilecek kadar kar elde ederek bu işi yaptıktan sonra vize uzatma başvurusu yapabilirsiniz.

İngiltere’de uzatmalarla birlikte toplamda 4 yıl boyunca bu işi devam ettirerek süresiz oturum iznine, 5 yılı doldurarak da İngiltere vatandaşlığına başvuruda bulunabilirsiniz.

Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması önem taşımaktadır. Türkiye ve Londra ofisleri bulunan firma, İngiltere Göçmenlik Hukuku alanında uzmanlaşmış kadrosu ile her iki ülkede yapacağınız tüm  Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında başvuru dosyasının incelenmesi, eksik olan noktalarda vize başvuru sahiplerine bilgi verilmesi, sorunların çözümü noktasında yapılabileceklerin belirlenmesi noktasında danışmanlık hizmeti vermektedir.  Bu İngiltere vizesi türü ile ve yapabileceğiniz işlere dair daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı danışmanlarla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmayla iletişime geçebilirsiniz.  

"İngiltere’de Ankara Anlaşması Vizesi ile Eczacılık Yapmak" sayfası 3231 defa okundu