İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir ?


Eklenme Tarihi: 2021-06-21 01:29:12

Bilindiği gibi Ankara Antlaşması Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Birleşik Krallıkta yaşama ve çalışma hakkı veren bir İngiltere vizesidir.

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir ?

İngiltere Ankara Anlaşması vizesine başvuracak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, kuracakları iş için gerekli sermaye ve İngiltere'de kurdukları işten gelir sağlamaya başlayıncaya dek kendilerini geçindirecek miktarda maddi birikime sahip olması gerekiyor.

İngiltere Ankara Anlaşması (ECAA) vizesinde normal şartlar altında İngiltere’de iş kurmak için istenen asgari 200.000 sterlin şartı Türk vatandaşları için geçerli değil.

İngiltere Ankara Anlaşması vizesine başvuracak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, kuracakları iş için gerekli sermaye ve İngiltere'de kurdukları işten gelir sağlamaya başlayıncaya dek kendilerini geçindirecek miktarda maddi birikime sahip olması gerekiyor. Bu da demek oluyor ki bu çeşit İngiltere vizesi başvuru sahibinin sahip olması gereken sermaye yapacağı işe bağlı olarak değişim göstermektedir.

Kuracağınız işe yetecek kadar sermaye hesaplaması yaparken, basit anlamda, aynı işi Türkiye'de kurduğunuzu düşünüp ne kadar para ile bu işe başlayabileceğinizi hesaplayın. Bunun üzerine, İngiltere'de para kazanmaya başlayana kadar (genelde ilk 2 ay) kendi zorunlu ihtiyaçlarınız için 2000 sterlin para eklemelisiniz. Bu şekilde elde ettiğiniz rakam, İngiltere'de iş kurmak için ihtiyacınız olan minimum para miktarını bildirir.

Örneğin; İngiltere Ankara Anlaşması vizesi çocuk bakıcısı ve temizlikçi olarak başvuruyorsunuz, çocuk bakıcılığı konusunda tecrübeniz var. İngiltere'de, çocuk bakıcısı olmak ve evlerde temizlik işleri yapmak istiyorsunuz. Barınacak bir oda kiraladınız. Çocuklu aileleri ve evlerine temizlikçi almak isteyenleri gazete ilanları ve internetten bulmayı hedefliyorsunuz. Bu durumda size, sadece kartvizit ve reklam vermek için bir miktar sermaye gerekecektir. Kartvizitinizi 100 sterlin, reklam tanıtım masraflarınızı da 300 sterlin olarak düşünürsek bunlara toplamda 400 sterlin gidecektir. 2 aylık kişisel ihtiyaçlarınız için de 2000.00 sterlin varsayarsak size gereken toplam sermaye 2.400.00 sterlin olacaktır.

Örneğin web tasarım uzmanı olarak İngiltere Ankara Anlaşması vizesine başvuru yapıyorsunuz. İngiltere'de, barınmanız için bir oda kiraladınız. Web tasarımı işi yapmak istiyorsunuz. Kiraladığınız odadan işinizi yapmayı planlıyor ve işlerinizi de internet üzerinden bulduğunuz müşterilerle gerçekleştireceksiniz. Yani, ofis kiralamadan bu işi yapmak istiyorsunuz. Bu durumda size, bir bilgisayar, internet bağlantısı, web sitenizi barındıran bir "hosting" hesabı, kartvizit, antetli kağıt gibi bazı kırtasiye malzemeleri ve işe başlamak için bazı yasal ödemeler gerekecektir. Bu durumda; bilgisayar ve laptop, 2 aylık internet bağlantısı, yine 2 aylık telefon hattı ve kirası, ofis kirası (kendi kaldığınız odanın kirası), web hosting(1 yıl), kırtasiye, reklam ve tanıtım, şirket kuruluşu, elektrik, su , aidat, muhasebe gibi diğer kalemler ve 2 aylık kişisel ihtiyaçlarınız düşünülürse toplamda ortalama 3.500.00 sterlin sermayaye ihtiyacınız olacaktır.

Örneğin Pedicap sürücüsü olarak İngiltere Ankara Anlaşması vizesine başvuruyorsunuz. İngiltere'de, barınmanız için bir oda kiraladınız. Londra'da bisiklet taksi (Pedicap) işi yapmak ve Pedicap'i satın almadan kiralayarak çalışmak istiyorsunuz. Bu durumda size sadece bir pedicap gerekecektir. 2 aylık pedicap kirası için 200 sterlin, muhasebe ve diğer kalemler için 300 sterlin dersek ve de 2 aylık kişisel ihtiyaçlarınızı yine 2000.00 sterlinden varsayarsak size gereken toplam sermaye 2.500.00 sterlin olacaktır.

Ankara Anlaşması ve diğer her çeşit İngiltere vizesi için lütfen uzman ve deneyimli danışmanlarla İngiltere vizesi başvuru hattı arayarak irtibata geçiniz.

"İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir ?" sayfası 3707 defa okundu