Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’de Bulunanlar İçin; Mesleki İngilizce Eğitim Almak İçin 5 Sebep


Eklenme Tarihi: 2021-06-19 20:01:56

Ankara Antlaşması İngiltere vizesi ile İngiltere’de bulunanlar, İngiltere’de mesleki İngilizce eğitim kurslarına katılarak hem kariyerleri için hem de İngilizceleri için güzel bir katkıda bulunmuş olurlar.

Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’de Bulunanlar İçin; Mesleki İngilizce Eğitim Almak İçin 5 Sebep

Ankara Anlaşması İngiltere vizesinde belirli bir seviyede talep edilen İngilizce şartı olmadığı için, bu vizeye başvuran Türk vatandaşlarından bazıları gerçekten de çok az bir İngilizce seviyesinde  olabiliyorlar veya orta seviyede İngilizce bilgisine sahip oluyorlar. Ankara Antlaşmasının belirli bir seviyede İngilizce şartı olmaması, bu vizeyi doğal olarak İngiltere çalışma vizesi türleri arasında en çok tercih edilen vize yapıyor. Özellikle de az ve orta seviyelerde İngilizcesi olanlar, mutlaka mesleki İngilizce kurslarını tercih etmelilerdir. Mesleki İngilizce kurslarını almak için en geçerli ve öncelikli sebep, İngiltere’de bulunuyorken İngiltere’de eğitim almak gibi bir fırsatı kaçırmamanız gerektiğidir.

Bugün İngiltere’de çok fazla Türk kökenli işletme var, hem de farklı farklı sektörlerde. Dolayısıyla İngiltere’deki hem Türk işletmeleri hem de yabancı işletmeleri hesaba kattığınız zaman, ortada ciddi bir rekabetin olduğunu göreceksiniz. Bu durumda özellikle de bir işletmeci, yönetici olarak Ankara Antlaşması İngiltere vizesine başvuruyorsunuz, çalıştığınız sektörde İngilizce jargonu mutlaka bilmeniz.

Rekabetten sonraki neden de, çalıştığınız sektördeki İngilizceye hakim olmanın işinizi çok daha profesyonel yapmanızı sağlamasıdır. Kısacası gereken her türlü İngilizce yazışma, konuşma gibi iletişim gerektiren işlerde, İngiltere’de mesleki İngilizce kursları eğitimi sayesinde bizzat aktif olabilirsiniz.

İngiltere’den bir gün Türkiye’ye dönmek istediğinizde de, belli bir sektörde İngilizce jargona hakim olmanız Türkiye’de iş fırsatlarını size açacaktır.

Ve son olarak İngiltere’deki dil okullarından birinde mesleki İngilizce kursu aldığınızda size verilecek olan sertifika, hem İngilizce bildiğinize dair hem de çalıştığınız alandaki iş İngilizcesine hakim olduğunuza dair bir kanıt olarak elinizde duracaktır.

Ankara Anlaşması İngiltere vizesi, vize retlerine itirazlar ve diğer her kategorideki İngiltere vizesi  başvuruları için lütfen her türlü bilgi, öneri ve danışmanlık konusunda iletişime geçiniz.

"Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’de Bulunanlar İçin; Mesleki İngilizce Eğitim Almak İçin 5 Sebep" sayfası 872 defa okundu