Ankara Anlaşması ve Brexit Süreci Arasındaki İlişki Nedir?


Eklenme Tarihi: 2021-06-17 22:00:03

Ankara Anlaşması ve Brexit süreci arasındaki ilişki, İngiltere’nin Avrupa Birliğinden çıkmasının netleşmediği şu dönemde oldukça karmaşıktır.

Ankara Anlaşması ve Brexit arasında önemli bir ilişki bulunmaktadır. İngiltere’nin Avrupa Birliğinden çıkması süreci içerisinde Ankara Anlaşmasının akıbetinin ne olacağı üzerine İngiltere’de iş kumuş olan veya Ankara Anlaşmasıyla İngiltere’de iş kurmak isteyen bireyler endişe etmektedir. Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere’nin AB’den çıkması halinde Brexit sürecinin bitmesini takiben Birleşik Krallık için yürürlükten kaldırılacaktı. Bunun sebebi Ankara Anlaşması; Avrupa Birliği ülkelerinde Türk vatandaşlarının iş kurabilmelerini ve Türkiye Cumhuriyeti’nin AB’ye ekonomik olarak entegrasyon sağlamasını kolaylaştırıcı bir vize türü olarak Türk vatandaşlarını ve İngiltere ekonomisini desteklemektedir. Ancak Ocak 2019 ayında İngiltere parlamentosunda yapılan Brexit anlaşmasının reddedilmesi Theresa May hükümeti için güven oylaması yapılmasına sebep olmakla birlikte Ankara Anlaşması vizesinin kaldırılıp kaldırılmayacağı konusunda tereddüt yaşatmıştır.

Ankara Anlaşması ve Brexit süreci, önümüzdeki günlerde İngiltere’nin Brexit için nasıl bir yol çizeceğine göre değişiklik gösterecektir. Ankara Anlaşması ve Brexit üzerine güncel haberleri almak isteyen bireylerin İngiltere Vizesi Son Gelişmeler sayfasını ziyaret etmesi önerilmektedir. Firma İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi ve Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları için danışmanlara telefon aracılığıyla ulaşarak bilgi alabilir veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofisleri ziyaret ederek kafanızı kurcalayan tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

Ankara Anlaşması ve Brexit süreci arasındaki ilişki nedir”, “Ankara Antlaşması Avrupa ülkelerinde geçerli midir?”, “Ankara Antlaşması vize başvuru reddi alanlar ne yapmalıdır?”, “Ankara Antlaşması vize başvuru reddine itiraz edilir mi?” gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzman danışmanlara ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler. Ankara Antlaşması başvurusu ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

"Ankara Anlaşması ve Brexit Süreci Arasındaki İlişki Nedir?" sayfası 316 defa okundu